| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Daca am anumite produse de patiserie si are data de fabricare de exemplu 17martie 2021 si mai jos a se consuma in 72 de ore de la fabricare cand trebuiesc retrase de la raft?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa 72 de ore evident. Aia nu e cat e valabil dupa ce deschizi ci data de expirare a produsului ambalat

| Viorelaa26 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, deci ar veni pe data de 20. Multumesc

| sierra1 a răspuns:

Hai să calculăm (deși e dificil in draci) deci cât face 17martie 2021 plus 72 ore? Dau fundă!

| AliGab a răspuns:

Cam pe data de 19 lasfarsitul programului. Daca le lasi si pe data de 20 si ai ghinionul sa-ti vina un control, s-ar putea sa ai probleme

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate scrie si ora fabricatiei.
Daca nu atunci a treia zi la ora 00.