| mioaraaa a întrebat:

Buna! Daca am probleme dentare, nu am 2 masele, am destul de multe carii si am spatii intre dinti, o sa mi se puna o piedica la incercarea de a intra la academia de politie? stiu ca la fisa medicala intra si asta

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Există stomatologi pentru problemele tale.

| Furnicuta000 a răspuns:

E posibil. Dar cariile se rezolva foarte simplu (nu ieftin), poti chiar sa faci si mai multe intr-o singura sedinta. Iar daca ai spatii vizibile intre dinti o sa fie nevoie de un aparat dentar dar e un proces de durata, poate sa dureze 1 an sau mai mult

| Like555 a răspuns:

Nu cred, s-a scos dentitia, incearca sa dai la Academie si vezi atunci, nici nu sti daca o sa treci de psihologic, sportiv, scris, si te gandesti la medical

| Giulia911 a răspuns:

Serviciile stomatologice nu sunt ieftine, dar nici imposibil de achitat, și mai presus decât orice e vorba de sănătatea ta, dar și de estetica pana la urma, cariile si dintii lipsa sunt...Deci ce te oprește sa ai o dantura frumoasa?
Niște plombe și un detartraj nu a omorât pe nimeni. happy nu trebuie sa te duci la o clinica de lux unde e plomba 400 de lei, du-te la un cabinet individual care are recenzii bune și plomba la 150-200 lei. Doamne ajuta!