| SickKunt a întrebat:

Bună! Dacă as vrea să urmez după liceu școala de subofițeri jandarmi ar conta ce profil as alege la liceu? De exemplu cineva care a ales științe sociale are un avantaj față de cineva care a ales științe ale naturii.

Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

Nu are nicio legatura, doar diploma de bac conteaza. Doar daca vrei tu, clar inveti mai bine pentru admitere la un profil uman decat real.

3 răspunsuri:
| Gabriel2424 a răspuns:

Nu, chiar nu, poți alege liniștit si știintele naturii si nu o sa ai vreun avantaj sau dezavantaj față de alt profil.

| SickKunt explică (pentru Mirel4412):

Deci as avea șanse mai mari la admitere la un profil uman(avantaj)

| Mirel4412 a răspuns (pentru SickKunt):

Practic ai sanse mai mari, teoretic tu trebuie sa inveti, vreau sa zic ca la uman se fac materile de admitere mult mai bine, la real nu asa de mult.