| Annamariaspn a întrebat:

Bună! De ce mai exact este nevoie la facultate? Va rog fără răspunsuri de tipul " o foaie cu un pix". Menționez ca sunt o persoana foarte organizata si as vrea sa știu exact tot, tot ce ar fi nevoie să iasă totul perfect și aranjat! Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu știu cum să-ți spun, dar mie asta nu mi se pare întrebare de persoană care urmează să meargă la facultate...

Ce vrei mai exact, să-ți facă cineva o listă cu rechizite ca în ciclul primar? Penar, gumă de șters, ascuțitoare, carioci?

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Partea cea mai frumoasa si interesanta este ca NU este nevoie de facultate, chiar deloc, fiindca facultatea din ziua de azi este inutila, deoarece nici o facultate nu-ti asigura loc de munca si fara experinat in vreun domeniu, nu ai sanse sa iei nici un job.

Mult mai castigati sunt cei care fac o postliceala de meserii, fiindca fac practica pe durata cursurilor si au sanse mult mai mari sa se angajeze imediat, fiindca au experienta in acel domeniu.

| Annamariaspn explică (pentru johnnny123):

Da, asta vreau. Oftică-te puțin.
Fă și tu la fel!

| Annamariaspn explică (pentru TornadoIDS):

Dar fă tu copii și căsătorește-te. Altele mai avem și alte principii în viață, nu să schimbam scutecele și sa stam la coada tigaii pentru bărbați. Am menționat naibii, că sunt o persoana exagerat de ordonata și nu mi aș dori să spună cineva " luați-vă aceasta notita că e extrem de importantă ", iar eu sa am o foaie mâzgălita în față. Se vede că ai trecut pe la școală din modul în care scrii Carrefour...8 clase și gata, corect?

Răspuns utilizator avertizat
| Annamariaspn explică (pentru TornadoIDS):

Într-adevăr, acum îmi spăl fața de pernă, deoarece, am murdarit-o de rimel în timp ce plângeam la cuvintele tale. Eu nu vreau să mă cert cu tine, dar un lucru nu înțeleg la oamenii de genul tău...de ce vă opriți să sarcaticiți ceva, dacă nu vă convine ceva, de ce nu treceți mai departe? E loc pentru toată lumea pe planeta asta, dragul meu, stai chill! Te pup!