| SkivoRo000 a întrebat:

Buna din nou. Lucrez la un peco iar sefa mi-a zis ca trebuie sa vin in pantaloni negri si tricoul de la ei. Mi a zis ca am voie in fusta neagra. Acum s-a razgandit si face ca nebuna ca nu am voie in altceva in afara de pantaloni negri. In conditiile in care ea si ceilalti colegi vin in fuste de blug si in blugi albastrii.E normal

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Data viitoare cand mergi la munca cere-i regluamentul de ordine interioara.
Daca un sef te discrimineaza nu uita ca fiecare sef are alt sef mergi mai sus

| SkivoRo000 explică (pentru aditimus):

Si daca zice ca nu are sau nu exista? Sau doar mi l zice din gura? Atunci ce fac? sau face ea unul in spate pe calculator?

| aditimus a răspuns (pentru SkivoRo000):

La ce peco lucrezi?

| SkivoRo000 explică (pentru aditimus):

Petrom.

| SkivoRo000 explică (pentru aditimus):

Si nici nu mai zic ca ne punem sa platim in fiecare zi aproape minusuri. Fac inventare in fiecare zj. Desi au platit colegii o data o suma destul de mare fara a li de da bonul pe ce au platit, doar o foaie scrisa la mana le-a aratat.si in contract nu scrie nimic sa platim pagubele etc

| aditimus a răspuns (pentru SkivoRo000):

Iti zic un lucru si asta e sigur.
Ori chemi OPC ori pe cei de la ITM