| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Este cineva la scoala de posticeala sanitara ca asistent medical general, sau aveti informatii de la alte surse sigure? Imi puteti dezvalui si mie in ce consta admiterea sau cum este ca student(greu, e mult de invatat etc)? Se merita sa fac aceasta postliceala, e cautata si banoasa in afara? La sfarsit dai un examen teoretic si practic din tot ce ai invatat pe parcursul a celor 3 ani? Va multumesc mult!

13 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Ți am explicat. Și da se merită

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Elena9328):

"se merită"?

| Elena9328 a răspuns (pentru Salontanul):

Fiecare cu preferințele sale. Eu iubesc meseria astawinking

| Mihai_Vlad_1998 explică (pentru Elena9328):

Nu am fost vazut mesajul! Va multumesc!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Elena9328):

N-am zis nimic de preferinte. Eu am zis de saraca limba romana. De ce o fi trebuind sa sufere?

| Mihai_Vlad_1998 explică (pentru Salontanul):

Te referi la mine?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Mihai_Vlad_1998):

Amandoi. "Se merita" nu este in limba romana! Dar vorbeam doar cu Elena9328.

| Mihai_Vlad_1998 explică (pentru Salontanul):

Si in ce limba ma rog se gaseste "merita"?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Mihai_Vlad_1998):

"Merita" este in limba romana. "Se merita", nu. "Se merita" este in limba celor ce nu invata.

| Mihai_Vlad_1998 explică (pentru Salontanul):

Te rog frumos sa nu mai dai informatii gresite daca nu stii! Intr-adevar din punct de vedere gramatical nu am scris corect " merita?"trebuiea "merita" dar tu ai un lapsus mai mare ca al nostru deoarece ai zis ca acest cuvant "merita" nu se gaseste in lb. romana! Aici ai gafat-o rau!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Mihai_Vlad_1998):

Eu am zis: "Se merita" nu exista in limba romana. Asa ca fa bine si citeste ce se scrie si (daca poti si daca nu ti-e greu) incearca sa intelegi ca era vorba de expresie si nu de cuvant. Dar limba romana este foarte grea pentru unii! Daca vrei exemplu de cuvant care nu este in limba romana iti dau unul: "trebuiea". Ala nu exista. Asa ca incearca sa nu-ti iei apararea cand esti vinovat!

| Mihai_Vlad_1998 explică (pentru Salontanul):

Tu esti esti normal sau anormal? U de ai invatat limba romana? Te auzi ce prostii spui? Cum sa nu existe " merita" in limba romana? Cauta mai frate intr-un dictionar sau da un sarch pe net sa vezi ca exista si in limba romana! Dar repet si recunosc ca am gresit in contextul pe care eu l-am folosit! Nu mai te da mare gramatician ca lasi de dorit! Nu oi fi eu ala care scrie perfect dar decat sa dau informatii ca dv mai bine nu mai vorbesc!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Mihai_Vlad_1998):

Mai cetatene! Ai ceva probleme cu capul? Eu am spus ca nu exista expresia "Se merita" nu cuvantul "merita". Mergi dracu' la doctor daca menirea ta in viata este sa scoti din sarite oamenii! Si nu-mi da tu lectii de gramatica ca sunt de-o varsta cu mama ta daca nu cumva o si cunosc.