| doreal a întrebat:

este greu sa devin actrita? La teatru ma pricep cel mai bine, nu am emotii, trac sau altceva, de mica eram talentata si primeam cele mai bune roluri (de aici a aparut si invidia altora), chiar mi-as dori sa excelez si sa ajung renumita, pentru ca toti imi spun ca sunt talentata si e pacat.Este greu? Daca as face un liceu pe profilul romana (poate am sa ma razgandesc) pot sa intru la facultatea de actorie? dar ma gandesc ca e greu. sad Parintii spun ca e greu iar ei ma vad la un birou, iar eu pe o scena :/.

Răspuns Câştigător
| diaac a răspuns:

Cum te vezi tu este important. Greu sa devii actrita nu este daca esti buna la asta. S-ar putea sa-ti fie mai greu dupa facultate, cu competitia. Ca actor poti lucra si sa faci reclame, de exemplu, si chiar daca esti buna, cel putin la inceput nu o sa primesti cele mai bune roluri, pentru ca pe acelea le iau actorii deja consacrati in general. eci cred ca iti trebuie multa rabsare si muylta munca. Succes!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nobodyknowseverithing a răspuns:

Daca asta iti doresti cu adevarat o sa vezi ca nu e greu, nimic nu e greu atunci cand e facut din placere, urmeaza-ti visul

| Caracter3 a răspuns:

Daca tu crezi in tine nu are de ce sa iti fie greu!
Am iesit!

| OaiaNinjalău a răspuns:

Fa ce vrei tu cu viata ta! nu ii baga in seama pe parintii tai. chiar daca actoria este destul de grea si ai nevoie de talent merita. trebuie sa ai o dictie foarte buna!

| doreal explică (pentru bogdantur):

Http://www.tpu.ro/......alent-dar/ -----citeste ultimul raspuns;), e identic cu al tau, este chiar un raspuns motivant dar nu ar fi trebuit sa dai copy-paste.