| Yumenohana a întrebat:

Eu sunt clasa a 12a cu profil economic. As vrea sa dau la ASE dar nu stiu ce ramura sa aleg ( stiu ca mai este un an, dar vreau sa stiu de pe acum ce voi face). Deci daca cineva este la ASE sau daca este cineva care stie ceva despre aceasta as vrea sa ma ajutati. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Eu am intrat anul ăsta la finanţe,bănci. Aici faci matematică şi economie la greu.
Dacă îţi plac limbile străine şi le ştii la perfecţie,te poţi orienta către administrarea afacerilor cu predare în limbă străină (alegi engleză,germană sau franceză). Examenele şi tot ce înveţi o faci în limba aleasă. Anul ăsta nu s-a mai făcut la engleză,că n-au fost destui candidaţi. Sau ai putea alege Relaţii economice internaţionale.

Dacă vrei matematică ceva mai uşoară, alege Marketing,Management sau Comerţ.
Cibernetica este pentru "genii", se intră destul de greu şi faci numai informatică şi matematică.
În principiu, dacă vrei să dai la ASE, trebuie să te descurci cu matematica, economia şi limbile străine. Ai mare nevoie la examen, acum că au scos admiterea după media de bac.

2 răspunsuri:
| Yumenohana explică (pentru AikkoxD):

Hei merci de raspuns.m-a ajutat big grin ..cred ca ma voi duce la comert!

| AikkoxD a răspuns (pentru Yumenohana):

Cu plăcere happy