| corinaP a întrebat:

farmacie versus ASE (ambele in Bucuresti) unde credeti ca e mai bine?

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| VladimirPutin a răspuns:

Păi ASE e zero în ziua de azi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ASE e cel mai usor, fac astia misto la facultate ca "daca pic anul ma bag la ASE ca nu mai tine" laughing), farmacia este grea si costisitoare dar dupa ce termini bani usori te asteapta.

Răspuns utilizator avertizat
| corinaP explică (pentru Adrian):

Buna! ultima parte a mesajului tau mi se pare foarte cunoscuta cred ca am mai vazut-o undeva sau ai mai postat-o tu, nu stiu. eu nu vad ase-ul ca o posibilitate usoara, adica ceva ce aleg pentru a face o facultate. pe mine sincer m-ar avantaja un examen de admitere pentru ca sunt la profil real iar matematica imi place si chiar stiu pentru ca am avut norocul sa si am profesori foarte buni la clasa ma refer. vreau ceva de viitor, dar si ceva care sa-mi placa. farmacia este de viitor dar nu stiu daca asta imi doresc...nu ma incanta deloc(Inveti in draci, uiti de tine ca sa treci examenele sau stai pe net si te prefaci ca inveti, oricum ar fi, ideea invatatului te urmareste zi si noapte. Medicina devine o obsesie daca nu era, chiar si cei mai slabi studenti au cearcane la ochi si umbla turbati pe holurile Facultatii stresati de nu stiu care examen ce va sa vina) de aceea e foarte greu de ales. majoritatea colegilor mei aleg medicina, am inteles este ceva de viitor dar sunt sigura ca mai sunt si alte facultati serioase si de viitor...nu stiu ce voi alege. mersi.

| corinaP explică (pentru anonim_4396):

Da asa este, de aceea nu stiu ce sa fac. pe mine m-ar avantaja examenul de admitere daca ar fi pentru ca matematica imi place si nu imi fac probleme ca nu as intra, adica ase nu as alege doar pentru ca se intra usor...

| corinaP explică (pentru VladimirPutin):

Din pacate...pentru ca mie chiar imi place matematica si stiu ca as face fatastraight face

| corinaP explică (pentru megamind03):

Da, ase mai are si un alt renume...adica majoritatea persoanelor pe care le cunosc aleg ase ca a doua varianta pentru ca se intra pe baza de dosar si deci nu o vad ca pe ceva serios.

| elasexygagica a răspuns:

La ase intra si cel mai fraier handicapat, chiar si prostu de la coltu strazii, in schimb farmacie sau medicina nu intrra oricine, si cum iti permiti sa pui jegul de ase langa farmacie, care e o facultate adevarata ca si medicina, plotehnica dreptu etc.

Răspuns utilizator avertizat
| BlancaFantasma a răspuns:

Ti-am mai raspuns si la intrebarile precedentehappy lasa sa luam noi bacul inainte si apoi mergem la facultate, depinde de medie. apropo ce parere ai de politehnica? din ce ai auzit ti se pare chiar atat de grea, si fizica e materia de baza cum se spune?

| corinaP explică (pentru elasexygagica):

Fiecare e liber sa aiba propriile optiuni si opinii. da ase il face oricine dar nu oricine si reuseste in domeniu.

| elasexygagica a răspuns (pentru corinaP):

Reuseste daca stie sa faca "oralul" la sefiwinking love strucklove strucklove struck

| corinaP explică (pentru elasexygagica):

Probabil e si asalaughing dar vreau sa cred ca nu e chiar PESTE TOT asa

| elasexygagica a răspuns (pentru corinaP):

In domeniul economicelor sigur ewinking crezi ca sefii aia nu profita de naivele care termina aseul si se viseaza managerelaughing pfoai de kapu tau de aceea e mai bine sa mergi la farmacie, sau medicina, sau poli, facultati de astea mai dure, k altfel elove strucklove strucklove struck

| NewAvenger a răspuns (pentru elasexygagica):

Esti o incompetenta, fratele meu a terminat ASE'ul si lucreaza in Germania ca manager la firma (nu stiu cum...nu prea am inteles)
si ia mai mult decat un amarat de farmacist sau doctor.Alege ASE'ul e super tare! PACE!

| AncaGeanina a răspuns (pentru elasexygagica):

Domnisoara elasexygagica fara creier, aparent ai luat o pauza neinspirata de la coada vacii, si ti-ai zis sa intri putin "p`a net" sa-ti dau cu parerile tale de doi bani pe unde apuci. Chiar si "cel mai fraier handicapat, chiar si prostu de la coltu strazii" ar intra inaintea ta la Ase, so shut it!