| anamariamaluma a întrebat:

Imi poate spune cineva mai concret despre analizele medicale pentru liceul militar? Adica ce te pune sa faci acolo, la ce cabinete te duci, daca te pune sa te dezbraci etc.

5 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, ve-ti face un drum spre cel mai apropiat spital militar unde va trebui sa faceti urmatoarele controale la:
--recoltarea de sange(unde sa face verificarea pentru sida si sifilis)
--ginecologie(pentru fete), baietii nu fac acest control
--Stomatologie(verificarea danturii)
--Dermato-venerice(verificarea pielii)
--Oftalmologie(aici va va pune sa cititi niste litere aflate la distanta, DACA PURTATI OCHELARI, VA DUCETI CU OCHELARII)
--O.R.L(verificarea auzului)
--Psihiatrie(aici nu va supune niciunui test)
--Neurologie(aici va pune sa mergeti in linie dreapta, sa mergeti pe varfuri, pe calcaie, sa atinceti cu degetul varful nasului)
--Boli interne(va supune unui EKG)
--Chirurgie(Ortopedie) -AICI INCHEIATI FISA MEDICALA SI VA DECLARA APT/INAPT PENTRU SCOALA MILITARA!

| DaniTDCI a răspuns:

Da da

Răspuns utilizator avertizat