| anonim_4396 a întrebat:

În ce ramură a medicinei credeţi că se câştigă cel mai bine? Înafară de chirurgie, că asta nu vreau.
Mulţumesc.

6 răspunsuri:
| Adixuuu a răspuns:

Pai cred ca la oftalmologie si stomatologie, aici se da multa spaga, iar clientul pentru a se vindeca da o suma de bani frumusica plus ca daca ai cabinetul tau poate duce undeva la 60-70 ron consultatia deci se castiga bine.

| Florincrap a răspuns:

Sa fii medic pe urgente, desi asta presupune mult efort si ore foarte grele de garda.
A fi medic nu inseamna bogatia, inseamna chinul de la munca.

| AndreeaM18 a răspuns (pentru Florincrap):

Bine spus, dar eu cred că fiecare când ne alegem drumul în viaţă ne gândim şi la cât ne-ar ajuta financiar acel drum.happy

| Florincrap a răspuns (pentru AndreeaM18):

Bine,dar in acest caz banii nu aduc fericirea, in concedii poti fi chemata la munca, stai foarte putin cu familia ta, dar daca iti place sa fii medic, succes!

| RalucaTyan a răspuns:

Stomatologia in special, mai ales sa ai propriul tau cabinet dar si pediatria.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În orice ramură, pacientul nu este primit până nu plătește "atenția" doctorului, în caz contrar nu este băgat în seamă.
Avem un sistem sanitar BOLNAV.
Pa, pa.