| Nataly19 a întrebat:

Bună!
La Penny se poate lucra cu persoana care ești împreună pe aceeași tura în același magazin? Nu suntem căsătoriți dar la Mega sau la Kaufland unde eram, nu putem și vreau sa știu dacă se aplica aceeași lege și la Penny

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ați pleca de unde lucrați, doar ca să fiți împreună? Dacă nu vă angajează, ce faceți?

| Nataly19 explică (pentru anonim_4396):

El este deja angajat la Penny, eu lucrez ca part time altundeva

| Nataly19 explică (pentru anonim_4396):

Și în plus nu doar sa lucram impreuna ci sa-mi fie și mai ușor, eu nu am mașina el da și unde stam, avem autobuz dar are orare ciudate și trebuie sa schimb autobuze și ar fi mult mai de ajutor sa lucram în același loc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebui sa se poata daca declarati la HR asta