| hienaaa a întrebat:

Bună! M-ar interesa dacă cei care vor să aplice ca psiholog în poliție, Jandarmerie sau în unitățile militare (având psihologia terminată+master) ar trebui să dea probe sportive și medicale?
Poate dacă este cineva în situația respectivă mă poate lămuri, mă interesează cel mai mult dacă trebuie să treci prin probă sportivă sau nu. Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| anonim3247 a răspuns:

Ca să ajungi ce vrei tu trebuie să urmărești tot timpul unde se scot la concurs posturi de ofițer psiholog din surse externe.

Altfel nu ai cum să ajungi ce vrei tu.

| hienaaa explică (pentru anonim3247):

Asta era clar, pe mine mã interesa dacã trebuie sã dau probã sportivã cã nu gãsesc niciunde aceastã informatie