| AdriIana177 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva va rog? La ce liceu pot da si ce profil pot da ca sa ajung psiholog? Si daca imi spuneti liceu imi spuneti si media de admitere, va rog? Si imi spuneti cateva detalii despre aceasta meserie, va rog? Dau funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Psiholog poti ajunge abia dupa ce termini o facultate de psihologie.
La liceu este bine sa urmezi un profil de stiinte sociale, te poate ajuta putin la admiterea in facultate.

4 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

La facultatea de psihologie poti merge de la orice liceu. Ca sa ajungi psiholog trebuie sa faci facultate

| AdriIana177 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc

| WaterDrop a răspuns:

Nu merita, iti irosesti timpul degeaba.Este usor sa fii psiholog intr-o lume de ignoranti si idioti si nu ai nevoie de nici o hartie scrisa pentru asta.

| WaterDrop a răspuns (pentru WaterDrop):

Mai bine iti urmezi visele adevarate in loc sa te amagesti ca poti schimba o persoana.Invata sa te schimbi pe tine astfel incat sa traiesti iluzia fericirii pana sa atingi batranetea.