| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti lamuri ce inseamna exact,,program intern,, pentru angajare? Din cunostintele mele si cautarile pe internet am inteles programul propriu al unei companii, dar se pare ca nu am inteles bine...

Răspuns Câştigător
| RefinedStrings a răspuns:

In general gasesti termenul de "intern" la bona sau au pair.
Termenul intern, se aplica joburilor unde locuiesti la locul de munca. Gen: familie, casa, etc.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Reprezinta regulamentul de ordine interioara.Care difera de la firma la firma.

| SSophie a răspuns (pentru RefinedStrings):

Da tocmai din cauza aceasta nu reuseam sa fac legatura intre,, programul intern,, si domeniul de activitate chiar nu aveau nicio relevanta in cazul meu, dar am crezut ca poate ma insel eu, dar se pare ca mai intalnim si astfel de anunturi...Merci mult!

| Mihaela1964 a răspuns:

In cadrul companiei respective se scot posturi la concurs pentru care pot aplica numai angajatii respectivei companii, care fie sunt interesati sa schimbe pozitia in care sunt, fie sunt in postura de a fi ramas fara post(s-a desfiintat), asa cum a explicat si Darrio2007.Pentru postul de secretara doresc angajat intern pentru ca ei cunosc deja bussines-ul, procedurile si persoanele de contact din companie.