| AnaMaria2719 a întrebat:

mai sunt printre voi persone care nu au un anumit talent, nu se pricep exact la ceva cel mai bine si aia isi doresc sa faca toata viata, persoane care se pricep la putin din toate, si fac lucurile bine din fiecare domeniu.Ce cariera ati ales? Ce ati urmat sa faceti?

7 răspunsuri:
| 1234dany5 a răspuns:

Nu cred... de fapt poate sunt unele persoane(eu unul nu laughing ) dar oricum fiecare e bun la ceva. Eu cred ca daca cineva nu se pricepe la ceea ce si-ar placea sa faca atunci nu mai face...dar asta nu inseamna neaparat ca nu are un anumit talent poate are in alt domeniu sau cine stie tongue Inca nu stiu ce cariera laughing sunt inca in a 6-a.

| Enki a răspuns:

Una dintre acele persoane sunt chiar eu.nu am un anume talent si fac putin din toate.deocamdata am mai multe din care sa aleg, dar nu ma pot hotara.as fi vrut sa fiu psiholog, dar le am mai bine cu gradinaritul si din astea plus ca eu cant bine si la chitara.nu am ceva anume la care sa ma pricep indeajuns de bine.

| fearlessss a răspuns:

Nici eu nu am un anumit talent..Adica ma pricep sa scriu versuri pentru melodii rap, dar asta nu pot face pentru ca nu am voce.Cariera pe care o vreau eu e in domeniul politiei:ofiter de politie/detectiv, nu cred ca trebuie talent pentru ele..trb sa te pricepi, dar nu imi pot da seama de la varsta asta daca ma pricep sau nu.

| AnaMaria2719 explică (pentru 1234dany5):

Mai ai destul timp, eu sunt ceva mai marebig grin

| AnaMaria2719 explică (pentru Enki):

E destul de complicat, pentru ca se spune ca fiecare are un talent. Poate talentul nostru e sa ne pricepem la toatelaughing

| PainMax1985 a răspuns:

Daca te referi la cariera trebuie sa te axezi pe un anumit domeniu pe care sa-l stapanesti, si care sa-ti placa, asa ca hobby-uri sigur ca poti face de toate dar cu pasiune, in sensul te lasi
de ceva te apuci de altceva, dar trebuie sa pui pasiune, parerea mea. Ce ma doare pe mine este ca scoala nu te pregateste cu adevarat pentru cariera sau viata in general si multi nu stiu cum sa faca nici macar un singur lucru, da mai multe :D. Uite o postare care mi-a placut si este pe tema http://multimedia-lateral-dezvoltatu.blogspot.ro/......ta-la.html

| AnaMaria2719 explică (pentru PainMax1985):

Multumesc frumos, e folositor.