| maly777maly a întrebat:

..nu stiu ce sa fac trec in clasa a 8 a si inca sunt nehotarata cu liceeul..ma gandeam si chiar imi doaream foarte mult sa merg la liceuul militar{Camplul lung Moldovenesc}.dar mi s-a facut frica spuneti-mi daca stiti orce legat de acest liceu cum ar fi programul sco; lar,, daca ai voie sa faci vizite acasa in week end,, daca ai televizor in camera daca ai voie sa iesi in orras daca e greu pentru o fata...si alte chestii! ofer fundawinking!

9 răspunsuri:
| animeioana55 a răspuns:

Salut! Eu nu sunt de acolo si nu iti dau informatii despre el dar pot sa iti spun ca daca ti s-a facut frica, aici nu te supara, nu merge! Daca preferi mereu sa te gandesti ca vrei sa fi salvata si nu sa salvezi. Soldatii isi risca viata stiind ca vor salva alte sute cu a lor. Pentru oricine e greu la inceput. Eu una nu as putea sa merg pentru ca nu am o asa,, putere'' sa o numesc asa si nu as putea sa trag cu arma niciodata. Dar si eu invat lectii de autoaparare.
Viata e ca un teatru cu papusi. Exista pausile, papusari si spectatorii. Eu ti-as sugera sa fi papusarul. Tu sa decizi ce vei face si sa nu regreti nimic. Mult curaj si sper ca ti-am alungat un pic frica. Pana la urma eu voi fii spectatorul in acest joc al vietii. Si eu imi spun parerea despre piesa. Ciao!

| maly777maly explică (pentru animeioana55):

Multumesc dar eu nu vreau sa ma fac soldatlaughingci doar am auzit ca se invata bine si de asta vreau sa merg atata tot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti ca mine cand am dat examenul, eu am trecut a8a ..am avut examen vara aceasta, nu e nimic grav, trebuie sa inveti anul acesta. poate putina pregatire nu ti-ar strica si cat despre Lieul Militar. aveam 2 colegi care vroiau sa mearga, au dat probe inainte (colega mea dupa o ora era praf, transpirata toata) trebuie sa umpli pe la doctor dupa o gramada de chestii..si aveau note maricele dar tot nu au intrat.
Iti zic si eu nu mai da la Liceul Militar, o sa ti se dea o carte cu profilele de la licee si o sa te poti lua o decizie dupa ce citesti ce e pe acolo ssi mai vorbesti cu prietenii, colegii mai mari.happy Pup! Succes!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cere mai multe informații la contact: http://www.colmil_sm.forter.ro/
Succes pe mai departe (poți face o carieră foarte frumoasă în armată).
Pa, pa.

| animeioana55 a răspuns (pentru maly777maly):

Fara suparare, esti un specimen unicat in lume. Imi place gandirea ta unica!happy Succes!

| MadRaven a răspuns:

Buna,
Am cativa prieteni la acest liceu, daca te intereseaza.
Numai bine!

| maly777maly explică (pentru animeioana55):

Adica? ...frate care e problema daca vreau sa invat in loc sa pic bacul asa cum o va face de acum generatia asta....asa ca daca nu ai ceva bun de zis taci!

| maly777maly explică (pentru MadRaven):

Da adica ai putea sa-mi spui cum e daca stii ceva de la ei! mmmmms!

| animeioana55 a răspuns (pentru maly777maly):

Imi pare rau daca ai luat-o in nume de rau, dar nu te insult, chiar imi place ca faci exact ceea ce vrei si te stradui. Eu doar am folosit o expresie, mai in gluma. Imi pare rau pentru neintelegere, si crede-ma ca eu sunt chiar o fiinta mai ciudata.
Scuze, din nou! Paa!