| Katy20p a întrebat:

Buna, o parere despre Valoris Center? Cine a mai lucrat, am un interviu luni!

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Eu tot incerc sa lucrez la ei de aproape de 2 ani, mai ales pentru beneficiul de a lucra de acasa. De multe ori am avut interviu cu ei/ele, si nimic. Cum a spus un coleg mai sus, nu conteaza cine esti, cum esti, poate doar 50% conteaza din ce stii sa faci, ci trebuie sa fii falsa, fortezi un pozitivism infect, si trebuie sa le faci pe plac ego-ului lor prin respect, multumiri, etc, ca cica "te ajuta sa cresti in cariera, sa te dezvolti personal, si merita gratitudine din partea ta, mai exact sa le umfli stima de sine. Poate tu vei avea un caz mai fericit, si pana la urma depinde tot de tine sa te dezvolti personal si in cariera, asta fiind 80-90%, iar ajutorul lor oricum este minim, chiar daca ti-l da din "bunatate".

| meli120 a răspuns (pentru SingleForOne):

Multe multinationale sunt cu remote, cel putin partial.
Conteaza ce stii sa faci in firmele mari si sa se vada ca inca te stradui sa te dezvolti. La inceput de cariera trebuie sa stii sa te analizezi singur nivelul la care esti, e normal sa multumesti celor care te ridica cand pornesti de la aproape 0 in campul muncii. Toti au trecut prin etapa in care ii ridicau pe altii pe piedestal ca sa ajunga unde sunt acum.
Ti se da sansa sa te dezvolti conform cerintelor pietei, plus ca dau bine in CV o firma cu renume.
Multi stau in firme bine vazute, 1-2 ani de zile, e de ajuns sa iti asiguri o cariera mai usoara dupa ce pleci de acolo.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ții recomand. Am lucrat eu acum mulți ani la ei și sincer, nu prea. Dacă esti genul de persoana care îți place să îi pupi in cwr pe șefi, da, dar dacă nu, nu iti recomand sa te duci. Acolo toți sunt falși, teamleaderul e praf, fata șefei care lucrează acolo sau dacă o mai lucra se credea buricul pământului, unii colegi mai vechi nici nu prea te baga în seama sa te ajute, iar teamledearul e de decor pe acolo... Deci nu iti recomand... Acm e alegerea ta happy Bafta

| Katy20p explică (pentru anonim_4396):

Tu ai lucrat acolo la ei sau remote, pentru ca eu o sa lucrez remote

| anonim_4396 a răspuns (pentru Katy20p):

Am zis ca am lucrat la ei acum ceva ani. Pe atunci nu exista remote...

| varcopisicul a răspuns:

Bafta