| BauBauMyu a întrebat:

O ruda de a mea doreste sa faca o facultate in Marea Britanie de actorie.Cat ar fi costurile,pe an, in lei la o facultate? Dar pe luna la cel mai ieftin hotel? Funda+vot! Cat mai repede daca se poate...Multumesc! A apropo, cum intri la bugett?

Răspuns Câştigător
| mariuscrazy09 a răspuns:

Ajung cam la 4200 de euro pe an iar cel mai ieftin hotel incepe de la 25 de euro pe noapte si la buget nu stiu cum se intra sper sa-ti fie de ajutor

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns (pentru mariuscrazy09):

De ce raspunzi cand esti in necunostinta de cauza?happy

| TheAce a răspuns (pentru mariuscrazy09):

Recomand Universitatiile din Coventry sau Bolton, pentru ca ofera o pregatire temeinica in teatru si cinematografie, avand or ata de angajare post-universitara mare precum si datorita taxelor foarte mici, ambele facultati fiind in top 10 cele mai ieftine facultati din Marea Britanie, cu o taxa in jurul sumei de 8000euro (7500 Coventry, 8500 Bolton). Taxele anuale medii in Marea Britanie depasesc 15.000 euro si pot urca pana spre 100.000. Pentru cazare se recomanda campusul universitar. Taxa anuala de cazare oscileaza intre 5000 si 8000 euro (oricum mult mai ieftin decat la un hotel sau pensiune). Mai trebui sa incluzi aici cheltuielile aferente vietii in Uk, mancare, bani pentru carti si materiale de studiu si un minim necesar pentru viata de studentie. Asta ar presupune un minim de 1500 Euro lunar care ne-ar duce la un total in jurul sumei de 30.000-35.000 euro anual. Pentru studentii straini nu exista variante bugetate dar exista anumite burse pentru care poti aplica si care tin cont de mediile obtinute anterior si de nota obtinuta la cambridge + CV (care obligatoriu trebuie sa fie impresionant). Poti de asemenea sa lucrezi, existand diverse joburi speciale pentru studenti, in primul rand in pub-uri cu un salariu minim plecand de la aproximativ 7euro/ ora.