| Beldoschi_Marian_1997 a întrebat:

Buna se poate intra la scoala de politie daca am o anumita boala ceva gen tiroida? Logic fara ca ei sa stie

10 răspunsuri:
| ImSnow a răspuns:

Daca poti sa treci de admitere, mai mult ca sigur. Dar tu de cenu dormi la ora asta?

| Violleta2022 a răspuns:

Tiroida nu este o boala, este o glanda pe care o avem cu totii si care in anumite conditii poate sa se inflameze si sa produca hipotiroidie sau hipertiroidie, care sunt dereglari hormonale.
La baieti se intampla extrem de rar, mai mult fetele sunt afectate si foarte mult femeile.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

Adica ei nu vor afla? Ce naiv esti! Crezi ca analizele care se fac sunt pentru virginitate? Esti penibil rau!

| anamariarot a răspuns:

Orice disfunctie a glandei tiroide vine si cu "semne" care se vad pe corp: obezitate sau o scadere drastica in greutate, gusa, edem, bataile inimii si multe altele. N-ai cum sa-i pacalesti, mai ales ca la analize iti pot cere si nivelul anumitor hormoni.

| Beldoschi_Marian_1997 explică (pentru anamariarot):

Dar am glanda scoasa... si iau pastile pentru hormoni ceva de genu care sa inlocuiasca glanda... si la campina scrie ca nu am voie sa fiu operat de tiroida si vreau sa stiu daca pot intra asa fara ca ei sa stie ca operatia nu se cunoaste deloc

| Beldoschi_Marian_1997 explică (pentru ImSnow):

Pai asta vreoiam sa stiu ca eu sunt operat de tiroida mi-o scos astia glanda... Si vreau sa dau anul asta la campina si astia zic ca nu am voie sa fiu operat de tiroida. Si vreau sa stiu daca pot intra asa fara ca ei sa afle ca eu am fost operat. Ca astia mi-au taiat gatu si am deja o luna si jumate din cicatrice nu se mai cunoaste

| Beldoschi_Marian_1997 explică (pentru darrio2007):

Pai man anul trecut cand am dat aveam tiroida si am trecut medicalu nu stiu cum de nu si-au dat medicii seama ca era glanda destul de mare. Doar ca diferenta este ca nu mai am glanda ca am fost operat

| darrio2007 a răspuns (pentru Beldoschi_Marian_1997):

Din cate stiu nu te accepta daca ai operatii.

| GeorgDogaru99 a răspuns (pentru Beldoschi_Marian_1997):

Bună! Ai reușit până la urmă?
Am aceeași problemă ca a ta tot operată de glanda tiroida si aș dori să intru și eu tot la poliție