| Marjanovic_Alexandru_1998 a întrebat:

As ruga sa raspunda oamenii cu experienta. Am o problema: In 3 ani si jumate de liceu, n-am invatat nimic niciodata. Am iesit in fiecare seara si m-am imbatat. In Februarie am competente si oral la romana, iar in vara am proba scrisa. Azi m-a lovit un fel de constiinta (nu in urma catorva beri) si am realizat ca nu pot sa fac nimic daca nu iau bacul. MAI AM TIMP? MAI AM?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca da. Totul depinde de vointa ta. Trebuie sa te ambitionezi si sa inveti chiar daca e mai dificil. Eu am invatat pentru bac cu 2 saptamani inainte si l-am luat cu nota foarte mare pentru cat am invatat (9, 13). Invatatul depinde si de capacitatea de memorare si intelegere. Oricum, dupa parerea mea este timp suficient. Si in privinta competentelor digitale nu-ti face griji. NU sunt cine stie ce si nici nu prea conteaza, dar da bine pe diploma sa iei note cat mai mari. Cele 3 examene conteaza cu adevarat.

8 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Mai ai ceva...
Baga mare bosswinking

| gaiba1 a răspuns:

Cum sa nu poti sa faci nimic daca nu iei bacul? Ai auzit de desen, muzica, sport, freelancing si de-astea?

| Sandor12921 a răspuns:

Vei lua bacul, incarca sa iti aloci in feicare zi 1-2 ore pentru studii si il vei lua garantat

| Marjanovic_Alexandru_1998 explică (pentru anonim_4396):

Va multumesc, oameni! O sa ma straduiesc. Pana la urma, nu era un raspuns la o intrebare ancestrala sau pusa de mii de ani, dar aveam nevoie macar de un impuls sau o incurajare. Sper sa reusesc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Asa am fost si eu day dreaming
Dar nu m-a lovit nici un regret. Stiam ce o sa fac.
Daca nu ai nici o meserie in cap... Nasol!
Bacul meu a fost usor, ca am terminat stiinte sociale. Daca esti la un profil real e naspa. La uman, parerea mea e ca trece oricine, daca se pregateste 2 luni.
Nota de 5-6 iei pe chestii de gradiniță, trebuie sa inveti de 7-8, ca sa il iei la sigur.

| AlexCristi97 a răspuns:

Sa il iei mai ai timp sigur. Daca te pui pe treaba bine de tot poti lua chiar note mari.Nu tinti sa iei 5, incearca sa iei cat mai mult poti tu.
Eu am terminat un liceu bun si aveam medie ok desi nu ma stresam cu scoala (cam media 8-8.5). In simulari am luat media 4 maxim si tot asa din iarna m-am apucat de invatat si am reusit sa iau bacul cu 9.35.

Competentele sunt foarte usoare, trebuie sa stii doar niste notiuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU MAI AI! Ce naşpa e sa pici la. oral! Macar iei bac-ul la băute?

| awspam a răspuns:

Se poate sa nu te mai stresezi ca oricum nu ai pentru ce
portar, cioban, vopsitor pe drumuri, ceva o sa fi,
tot pe cum ai facut scoala, ca sa poti sa bei si bere in fiecare seara
e si asta un servici
orice fel de scoala, are pe urma si un servici pe specializarea din scoala
LIKE?