| apostolrazvan10 a întrebat:

Buna seara colegi. O intrebare am.In interval de 24 de ore trebuie să efectuăm pauza(odihna) de 9 ore sau 11 ore da? Sa zicem ca am început programul la 8 dimineata si il închei la 18.Atunci ar fi 18+11(odihna)= ora 5 dimineata.Intrebarea mea este pot incepe un nou program de la ora 5?

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Da\

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte vaga intrebarea. Depinde ce faci in alea 24 de ore, daca stai sau daca te duci la munca, si cat timp muncesti.
Si nu inteleg calculu asta. Ai inceput programul la 8 si inchei la 18.
Si de la 18 dormi direct, pana la 5 dimineata? ce job e asta termini la 18 si la 18 esti acasa?

| christall a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca e pe tir.