| AnaAmalia31 a întrebat:

Doresc sa-mi raspundeti, dupa Facultatea de Drept, se mai poate ajunge sa lucrezi in criminalistica, dupa un master aferent? Cred ca dupa 2015 s-au schimbat regulile, raspundeti-mi daca stiti sigur.

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Pana la 30-35 de ani poti sa fii avocat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce înțelegi tu prin criminalistică

| Plato a răspuns:

Poti ajunge procuror si sa cercetezi cazuri de omucideri, dar politist nu, daca asta intrebi. Poti face dreptul in cadrul Academiei de Politie, nu am inteles exact ce ai vrea, ai fost cam echivoca.

| AnaAmalia31 explică (pentru Plato):

Multumesc! Fiicei mele i-ar placea sa lucreze in domeniul criminalistic, doar ca nu poate sustine proba sportiva, fiind scunda. Probabil va urma Dreptul, dupa care spune ea ca nu i suficient un master. Pt a fi procuror....sunt examene stupid de grele si locuri putine. Si pana pe la 30-35 de ani ce sa faca, din ce sa traiasca?