| NoemiJula12345 a întrebat:

Intre timp ce sunt la facultate(Drept-București) pot gasi undeva sa lucrez in domeniul meu? Undeva prin anul 3, 4 pentru a acumula cat de cat experienta pana atunci

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Imposibil să nu găsești ceva apropiat. Ideea este să lucrezi măcar 2 ani din cei 4, fie că e în domeniu sau nu, ca să îți dezvolți anumite abilități care vor ajuta pe viitor.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-ti faci practica, care oricum e obligatorie, la cabinete de avocatura / birouri notariale, sunt case de avocatura care ofera si stagii platite, vara asta parca cei de la Filip ofereau.
Timp de lucrat n-o sa ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți lucra ca un fel de asistentă sau secretară la un avocat.

| NoemiJula12345 explică (pentru anonim_4396):

Super! Multumesc pentru raspuns! Chiar mi-ai dat o idee bună