| Cosmin183M a întrebat:

Buna seara TPU!
Am fost la doctor Joia trecuta si i-am zis ca ma doare picioru drept ca am alergar si de atunci ma doare a zis ca am entorsa si mi-a dat un gel Sindolor si m-am dat si cam tot ma doare, dar nu asa tare doar uneori cand il fortez cand merg prea mult. Am zis ca de saptamana asta incep atrenamentu dar nu prea se poate.

Răspuns Câştigător
| AlexandruMihai2901 a răspuns:

Si eu am avut o entorsa mi-a dat dureri cam 3 saptamani dar in cele trei saptamani nu am depus nici-un efort si tot cu un gel dat dar nu mai stiu numele

4 răspunsuri:
| Roliii a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un ortoped daca-i entorsa

| WoKy a răspuns:

Entorsele se clasifica pe 3 nivele. Ai in link detalii
https://www.unica.ro/sanatate-entorse-tipuri-tratament-simptome-35318

Am avut si eu una, nu mi-a dat doctorul nici un gel deoarece nu am fost si abia dupa 3 luni am reusit sa joc din nou fotbal, dar in acele 3 lunisoare am stat cumintel (bine, nu te gandi c-am jucat samp ca altii 25/24... )
Acorda-i timp de odihna, nu forta si urmeaza tratamentul descris de doctor.

| Freya1 a răspuns:

Nu merge si nu il forta daca te doare.O entorsa nu e o julitura la care ii trece scoarta si trece. Date cu crema respectiva si fa repaus nu mai.merge mult si nu il mai forta ca de aceia nu te vindeci

| Cosmin183M explică (pentru AlexandruMihai2901):

Multumesc pentru raspuns!