| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara tuturor! In urma aplicarii unui loc de munca pe ejobs, luni am fost chemat la interviu. Fiind prima oara in viata mea cand ma duc la un interviu, as vrea sa va cer si voua sfatul sau parerea cum se desfasoara in general. Eu de felul meu sunt cam emotiv, si nu as vrea sa ma pierd cu firea intr-un moment anume.
As aprecia orice sfat din partea voastra, multumesc! happy

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca ne zici si pentru ce post e, poate dam un sfat. In principiu 90% dintre interviuri sint de genul "Iti oferim doi lei ca sa faci treaba de 100, daca nu iti convine asteapta altii la usa."

| AnonimaOk a răspuns:

Adopta o tinuta formala, decenta si simpla totodata. De preferat ia o camasa alba, nu fi foarte colorat. Nu fi prea sobru, dar lasa bancurilepentru prieteni totusi. Trebuie sa incerci sa fii relaxat, inseamna mult. Cauta sa nu te balbai, arata munca de echipa, originalitate si evident afinitate pentru domeniul vizat. Mult succes!

| Jipa95 a răspuns (pentru KodrutZ):

Specialist Relatii Clienti Part Time
Descrierea jobului:

• Efectuarea/primirea de apeluri si gestionarea lor conform procedurilor specifice;
• Indeplinirea obiectivelor specifice per proiect/serviciu;
• Documentarea interactiunilor in sistemele specifice.
Beneficii:
• Salariu de baza si bonusuri atractive corespunzatoare performantelor individuale;
• Oportunitate de a lucra pentru clienti renumiti pe piata;
• Sansa de a construi o cariera in domeniul comunicarii intr-un mediu tanar si dinamic;
• Oportunitati de promovare;
• Training-uri specializate si suport continuu pentru cresterea profesionala cu o echipa entuziasta de tineri profesionisti.

| KodrutZ a răspuns (pentru Jipa95):

Mdah, clar. Mai bine vinzi cartofi pe piata. La ce companie e jobul asta de mai sus?