| DennK a întrebat:

Bună seara. Vin și eu cu o întrebare legată de ASE București... Am aplicat pentru studii de licența la ei, și sunt pe lista de așteptare, iar ei ne spun pe site ca cei aflați pe aceasta lista, in cazul in care își doresc, citez, "șanse reale la a deveni student al ASE" trebuie sa plătească jumătate din taxa de școlarizare. Acum va rog, sa-mi spună și mie cineva, cum sta treaba. Adică dacă nu plătesc, am mai putine șanse? Nici măcar nu sunt din București ca sa-mi fie ușor... atașez aici linkurile de la ei de pe site. http://ase.ro/......eptare.pdf http://ase.ro/admitere2018/licenta2018/index.asp

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Din cate am inteles eu, daca ai optat pentru buget depui diploma in original, iar daca ai optat pentru taxa platesti si cei 2000 de lei.In cazul in care la final dupa ce sunt validate locurile nu te numeri printre cei admisi, iti vor fi redistribuite.Suna la secretariatul facultatii totusi. Avand in vedere ca nu esti din Bucuresti, ar fi frumos sa iti raspunda.Mult succes!

| DennK explică (pentru Nirvanaaa):

Mulțumesc frumos dar nu m-a ajutat foarte mult răspunsul... ceream lămurire in legătura cu exprimarea aceasta a lor "șanse reale". nu am șanse reale dacă nu plătesc, sau? Asta ma nedumerește... mulțumesc frumos oricum