| liliana86 a întrebat:

stie cineva sa-mi zica un job sigur pentru acasa? Am cautat peste tot, numai vanzari, promisiuni, pagini de istorie in engleza si la final un cost; cu google adsense nu merge..am incercat, google adwords nici atat...ce a mai ramas?! Mlm? Nu.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci? asta conteaza cel mai mult sa ai ce oferi... servicii gen programare, seo, web design, sa scrii articole samd.

| cristimihailov a răspuns:

Cred ca singurul job cu adevarat pe care il poti face si este foarte cautat este din pacate webchat.

Al doua metoda ar fi (dar eu zic ca nu merita) sa incerci pe freelancer.com si sa iei o sectiune pe care o cunosti si sa incerci pe acolo.

A treia chestie ar putea fi sa te inscrii pe un site de tradus captcha-uri. Dar iarasi nu merita. Nu obtii prea mult din asta.

A patra chestie ar fi sa joci la bursa. Daca insa nu ai nici timp, si nici inclinatii (si sunt oameni care nu le au) nici asta nu este o solutie.

Ti-am dat mai multe, sunt mai multe solutii, dar na... nu stiu ce poti.

| Paul3kileDeCurcan a răspuns:

Freelancer.com e unul din cele reale.
alte site-uri sunt pacaleli si capcane binemeritate pentru cei puturosi

| liliana86 explică:

Pai am mai scris articole in trecut, engleza si bloguri pe blogspot; m-au platit o vreme dupa care s-a cam terminat treaba, poate s-a considerat exces de munca laughing, nu stiu, tot ce stiu e ca imi trebuie urgent un job pentru acasa pana imi caut unul real.

| TheAce a răspuns:

Nu te mai pacali singura, nu exista joburi ''pe net'' in sistem MLM, nevel sau sales care sa genereze propriu zis venituri. Intrebarea s-ar pune in ce te-ai specializat tu (ma refer aici la studii de licenta, master etc) si implicit ce stii sa faci? Poti lucra ca freelancer online.

| liliana86 explică (pentru Paul3kileDeCurcan):

Am incercat site-ul, desi e in limba engleza, ( ca si cum s-ar dedica doar unui grup restrans de populatie) nu vad ce as putea castiga eu din scrierea catorva articole (2-8$/ articol de 1050 cuvinte) si in fond sunt zeci de aplicanti care vor oferta. Ce se inghesuie lumea la joburi de 2 bani?! Asta nu inteleg.
Aaa, sa nu uit...am incercat si viespar.ro, la recomandarea cuiva. Ca si naiva si plina de speranta m-am apucat sa citesc si sa rezolv task-uri. Dar totusi, duoa atata stat la calculator, mi-am dat seama ca 5 $ in 2-3 ore cat imi ia mie nu-si au rostul. Nu stiu daca mai merita sa continui sau nu.

| liliana86 explică (pentru liliana86):

Am vrut sa scriu 150 cuvinte, greseala mea

| Mirela1997s a răspuns:

Daca ai un site cu un numar rezonabil de vizite iti recomand sistemul de publicitate www.pfinance.ro Este similar cu adsense numai ca la PFinance.ro castigi tu 80% nu invers precum e la adsense :)