| LarisaMaria04 a întrebat:

Buna! Sunt clasa a 12-a si ma tot gandesc la faptul ca imi doresc foarte mult sa intru la AMG- UOC, dar ma gandesc si la faptul ca nu o sa am bani sa platesc școlarizarea. M-am gandit sa optez si pentru Politehnica. Ce parere imi puteti oferi despre aceasta? As vrea sa aplic la amandoua si unde as intra acolo sa raman, insa nu sunt foarte documentata despre politehnica. M-ar ajuta foarte mult o parere. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Oamenii ți-ar răspunde daca ar ști cumva ce înseamnă literele acelea pun pariu că soluția nimeni de pe acest site nu știe fara sa se uite pe google ce înseamnă AMG- UOC

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt persoane ca tine care vor sa faca facultatea dar nu au bani, solutia este sa te angajezi sa ai servici si sa faci si facultyate altfel nu ai cum sa platesti facultatea daca parintii nu te ajută, iar sa speri ca statul i ti va da bani sunt iluzii, vise.Dar intr o alta intrebare pusa de tine spuneai ca esti la facultate de ce nu o termini pe asta la care esti, si cauti servici si ai si bani.

| LarisaMaria04 explică (pentru RxTx):

Asistent medical generalist- universitatea ovidius CT

| LarisaMaria04 explică (pentru anonim_4396):

Buna! Intrebari nu am mai pus! Nu sunt la facultate, dar urmeaza, mulțumesc!

| Nirvanaaa a răspuns:

AMG-UOC e cumva Asistenta Medicala Generală la Universitatea Ovidius din Constanta? Ca altceva nu îmi vine in cap cu inițialele astea. Ar trebui sa aibă locuri și la buget. Dacă prinzi loc la buget atunci nu plătești scolarizarea. Ca ei parca dau un concurs de admitere. Și examenul nu e greu. Îl poți lua cu nota mare dacă te apuci sa înveți și atunci ai prinde loc bugetat.