| Mary1112199 a întrebat:

Sunt deja a 12 si n-am idei ce meserie mi-as alege. Care sunt cele mai platite profesii? Ma pricep in mate chimie si fizica putin. Imi mai place si astrologia. Ajutor va rog! Parintii ma sîcîie in fiecare zi cu intrebari de genu'

7 răspunsuri:
| MadagasHardwell a răspuns:

Nu te-ai gandit la ceva pe medicina sau farmacie daca zici ca-ti place chimie si matea?

| Dugalle a răspuns:

Astrologia?!? Baaai astrologus anonimus, potoleste-te ma laughing

Am auzit-o si pe asta laughing

| johnnny123 a răspuns:

Imi place ca pui astrologia alaturi de matematica, fizica si chimie.

Este ca si cum ai spune "imi plac Bach, Chopin, Wagner si Florin Salam"

| Kaℓi a răspuns (pentru Dugalle):

Si horoscoapele, cine sa le faca? happy
Las' sa avem schimbul de maine in specialisti, zic.

| Dugalle a răspuns (pentru Kaℓi):

Noi sa fim sanatosi, cu totii laughing

| Mary1112199 explică:

Fizica este matematica aplicata. Astronomia face parte din fizica asa ca si matematica si fizica au tangente cu astronomia. Cum o sa calculezi o rotarie deplina in jurul soarelui a lui Jupiter daca nu prin mate? Mai lasa-ma cu umorul tau de doi bani!

| Uxellodunon a răspuns (pentru Mary1112199):

In op ai precizat astrologia. astrologia si astronomia sunt cu toul diferite