| marykiddda a întrebat:

Buna sunt fata am 13 ani si sunt in clasa a saptea eu m-am gandit de acum sa fac liceul militar si facultatea tot problema e ca eu nu prea sunt buna la sport adica la alergat am viteza dar obosesc repede, la echilibru sunt cam praff si n-am nicic forte in maini dar chestia e ca eu vreau extrem de mult sa dau la aceasta scoala si din cate stiu la examenul fizic se da tonguerobele constau in: 1) traseu aplicativ:e form din:
-2 sarituri una dupa alta pe o lungime de 3 m si cv
-aruncarea la poarta cu 4 mingi dif(nu conteaza cum...trebe sa intre)
-flotari...parca 10 sau 5 la fete 5 tractiuni la baieti
-mergi pe o bara de echilibru
-te da-i peste cap pe niste saltele de 2 ori
-sari o lada
-ai 9 patrate in care se afla nr de la 1 la 9 amestecate...trebe sa sari pe nr incepand de la 1 la 9
-te tarasti pe coapte pe sub cv obstacol
-cari 2 mingi in acelasi timp( mingi de 4 sau 2 kg) pe langa niste jaloane
-dupa care ai de alergat 50 m
TOATE ASTEA IN 1min si 40 sec(01:40)
2)Rezistenta:Imediat dupa acest traseu aplicativ se face rezistenta care se da pe 1000m si trebuie sa scoti un timp...parca 3:30 la baieti la fete nu stiu happy
3)probele scrise...mate si romana
deeci daca stiti cum as putea sa ma antrenez de acum va rog sa-mi spuneti si daca mai stit detalii care sunt interesante va rog sa-mi spuneti si daca e cineva care este deci la ce v-am enumerat mai sus la probele fizice nu ma descurc deci va implor ajutati-ma

9 răspunsuri:
| EdyJr a răspuns:

Imi amintesti de fosta mea iubita.Roaga pe cineva care crezi ca te poate ajuta. Dar daca esti desteapta care este rostul sa mergi la acel liceu? orqm sunt favorizati baietii. Gandeste`te la asta

| Woman2Womanro a răspuns:

Iti trebuie exercitiu. Pentru maini, poti incerca flotari. Oricum, trebuie sa fii perseverenta. Nu a zis nimeni ca e usor.

| MadRaven a răspuns:

Bună,
La şcoală nu ai profesor de sport?
Dacă ai, roagă-l pe el să te ajute.
Dacă nu, anunţă-mă. Am câteva materiale interesante şi cred că te pot ajuta.
O zi bună! happy

| marykiddda explică (pentru MadRaven):

Pai profesoara mea nu prea a\ma agreaza si in plus chiar daca i-as cere asta nu ar putea sa ma ajute deoarece nu are timp

| 83Cosmin a răspuns:

Da, ai dreptate asa se da, trebuie sa mergi undeva la o sala de sport sau sa vb cu profa ta de sport si sa faci traseu si sa lucrezi pe el.

| MadRaven a răspuns (pentru marykiddda):

La mine eu nu-l agreez pe profesorul de sport laughing
Ăsta scoate tot untul din mine laughing câte predici mi-a ţinut despre alimentaţie, despre exerciţii, fitness etc. laughing
Dacă vrei te ajut eu, dacă mai ai nevoie big grin

| marykiddda explică (pentru MadRaven):

Da m-ai am nevoie n-am dat inca funda happy

| MadRaven a răspuns (pentru marykiddda):

Mai*
Şi nu e nevoie de fundă, doar că ştiu cum e să fii varză la sport. Cred că sunt cea mai înceată fată din liceu, până şi profu s-a uitat uimit la mine când a văzut cât de încet alerg. Atunci mi-a zis: "Gata, ne punem serios la sport, m-ai auzit?" laughing
În fine, un ID de mess, adresă de facebook ceva? big grin
Poţi să mi le trimiţi prin mesaj dacă vrei.
O zi faină! big grin

| marykiddda explică (pentru MadRaven):

Pai mesul nu-mi merge iar ca facebook e mya si atat