| Iana2205 a întrebat:

Sunt filo, dar de ani buni visez sa zic asa sa ajung la univeristatea maritima Constanta, facultatea de navigatie si transport naval.
Am vazut cel putin in anul 1 mult discipline de real... credeti ca as putea ajunge totusi acolo? Sau macar sa reusesc sa trec platind examenele?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa platesti examenele? Inveti si intri sau stai acasa. Astea sunt variantele.

| Iana2205 explică (pentru anonim_4396):

Platesti peste tot in cazul in care nu il iei. La asta ma refer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Iana2205):

Vrei sa dai mita sau cum? Daca nu il iei te duci acasa. Nu te joci cu armata. Acolo se face scoala. Daca nu treci admiterea cum sa rezisti in anii de facultate? Inseamna ca nu e de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se face ca mereu cei de la filologie niciodata nu vor sa invete si mereu sunt pusi pe ilegalitati? Eu zic sa facem petitie sa-i bagam pe toti la puscarie, ce ziceti rolling on the floor?
On-topic: Nu vei reusi sa intri si nici sa dai mita. N-ai decat sa inveti, punct.

| Iana2205 explică (pentru anonim_4396):

Probabil ca esti mate info sau mai stiu eu amuzantulerolling on the floor)) citeste printre comentarii, nu e mita, e platirea legala a examenului daca nu il iei ca sa treci anul. Se intampla la toate facultatile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Iana2205):

Vezi ca nu asa functioneaza amuzant-o de la uman rolling on the floor Prima restanta e gratuita, pe urma platesti in functie de cate alte restante ai mai picat DAR pentru a trece anul, exista un numar de credite obligatoriu rolling on the floor Deja daca pici prea multe materii, repeti anul laughing