| nymenynycyundenycayerynycyodata a întrebat:

sunt in clasa a 8-a si as vrea sa dau la intensiv informatica, dar nu am facut informatica pana acum. Trebuie sa dau un test ca sa intru acolo? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Ceea ce se face in gimnaziu nu se numeste informatica, ci TIC.
Nu conteaza daca ai facut asa ceva in generala sau nu. Informatica e ceva nou pentru toti.
Nu trebuie sa dai niciun examen, trebuie doar sa intri la mate-info la liceul dorit, iar cand te inscrii sa alegi intensiv info ( in caz ca exista si mate info simplu sau intensiv engleza ).
Bafta!

3 răspunsuri:
| PaintedGalaxy a răspuns:

Din cate stiu admiterea la profilul dorit tine de notele obtinute la examen, daca nu ai facut pana acum informatica o sa fie cam greu. Vorbeste cu un profesor de informatica mai bine!

| AdrenalinTm a răspuns:

Depinde foarte mult ce profil ai avut la liceu is niste grade la bac cei care dau M1 si cei care dau M2 sau parca cam asa ceva pentru intensiv o sa dai un test care o sa fie o EVALOARE a cunostintelor tale in domeniul inf dar sa stii daca esti bun la mate nu conteaza daca stii sau nu info restul te invata ei

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

laughingacuma am vazut ca esti doar clasa 8 trebuie sa iei capacitatea si sa ai o medie destul de bunicia