| dumbniq a întrebat:

Buna! Sunt la liceu profil protectia mediului, dupa ce iau BACul, la ce facultati pot sa dau (ex pot sa intru la IT, ceva cu psihologie?) Pot sa intru la vreo facultate care nu are nimic dea face cu Mediul sau protectia mediului?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| OanaDD a răspuns:

Poti sa intri la orice facultate.
La unele se intra pe baza de dosar (de medie) si la unele pe baza de examen.
Hotaraste-te la 2 care ti-ar placea si incearca la 2 sa ai variante de rezervă. Sau daca iti doresti neaparat una singura (desi pare ca nu esti hotarat) invata foarte bine in functie de criteriile lor de admitere.
Pupici!

3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De tine depinde, nu de altcineva.

| dumbniq explică (pentru OanaDD):

Am interested, multumesc mult!

| dumbniq explică (pentru dumbniq):

Am inteles