| Casian76 a întrebat:

Știți cumva la ce facultăți de stat(nici gând privat) se întra cu mediile 6-7? Întreb în caz în care nu-mi ating obiectivul de a lua note de 8+ la 2/3 probe sad

8 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Intra pe optiuni. Ro și alege la filtre studii de licență și ce specializări dorești. O să îți arate acolo ultima medie de admitere la buget, in cazul tau probabil vei intra la taxa, dar asta e, mala suerte dacă iei note mici. Și de ce nu vrei private? Îți spun un lucru: eu am fost prima data la o facultate de stat și a fost super nasol, iar apoi m-am mutat la una privată, iar condițiile și colectivul inclusiv profesorii au fost excelente.

| ywar a răspuns:

Pe vremea cand eu dadeam la facultate, era concurs serios cu 2 probe si erau 4-5 pe loc. Acum se intra cu scrisoare motivationala. Eu zic ca e perfect. Eu as face concurs de dotari la femei si barbati. Cum ar fi asta?

| Bondarel99 a răspuns:

La Politehnica si in general facultatile tehnice. Unele sunt doar pe baza de interviu. Acolo se intra usor dar se iese greu laughing
Dar daca nu iti place matematica fugi de ele pentru ca iti va fi greu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce rost are sa faci o facultate daca o alegi dupa asemenea criterii?

| Wr3nch a răspuns (pentru ywar):

Probabil pentru ca atunci scopul era sa formezi oameni competenti in loc sa maximizezi numarul de studenti la taxa si venitul universitatiihappy

| bmerry a răspuns:

Interesează-te de facultățile la care se intra pe baza de admitere. In acest sens, nu se ia in calcul media de la bac, singura condiție fiind sa fi luat bacul. Astfel te poți pregăti pentru admitere și dacă iei nota mare poți chiar și sa intri la buget! Succes

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns:

Ce ai Casi, cu facultățile private?