| yoyoalecs a întrebat:

Am dat aseara pe la 10 comanda de un telefon la liber de la orange.Am completat formularul ala si mi-a zis ca comanda a fost trimisa si mai era ceva cu revenire la pagina principala. Daca a mai comandat cineva la Orange,trebuia sa mai fac ceva, sau sa astept mesajul de confirmare pe mail, nu a venit nimic.Si nici in contul Orange la actiuni efectuate sau ceva in genu, nu imi apare nimic.Si totusi, acolo scria comanda trimisa, sau ceva in genu.Help.

11 răspunsuri:
| andrei733 a răspuns:

Eu zic sa dai un telefon la Orange si sa ntrebi

| baiatuucupizzza a răspuns:

Atunci trebuie sa astepti este pe drum spre tine.big grin

| yoyoalecs explică (pentru baiatuucupizzza):

Dar nu apare nimic in cont la actiuni efectuate, sau daca stii ca trebuie sa caut altundeva in cont?

| baiatuucupizzza a răspuns:

Am dat si eu o comanda la altex sambata si nu am primit nici o confirmare ca produsul a fost trimis prin mail sau altceva.Iar luni m-am trezit cu curierul la usa.Deci si prin urmare tu dupa ce ai dat comanda ea trebuie sa iti vina si dupa cum zici ca ai dat-o ieri la ora 10 cam pe maine dimineata ar trebui sa iti ajunga maxim bafta!

| yoyoalecs explică (pentru baiatuucupizzza):

La Orange e altceva, tu nu intelegi ca in cont nu imi apare nimic?

| baiatuucupizzza a răspuns (pentru yoyoalecs):

Asa sunt angajatii mai lenesi sa nu iti arete tie detalii de comanda au ei de lucru nu se chinuie pentru o singura persoana...

| AndreiGrigore a răspuns:

Pai daca a zis comanda trimisa, ei au primit-o si acum o proceseaza, deci telefonul tau e pe drum happy

| yoyoalecs explică (pentru AndreiGrigore):

Bine,dar,am zis si in intrebare si mai sus.In cont la actiuni efectuate nu imi apare comanda.

| AndreiGrigore a răspuns (pentru yoyoalecs):

Pai daca au zis comanda primita, iti va aparea in cont la actiuni dupa ce vei plati coletul si confirma ca l-ai primit. FUNDA?

| yoyoalecs explică (pentru AndreiGrigore):

Nu.Am vazut pe un forum ca la cei care au dat comanda le-a aparut.Si aveau si status confirmat, apoi la courier...

| AndreiGrigore a răspuns (pentru yoyoalecs):

Daca ti-a aratat comanda procesata...e pe drum telefonul si daca e prin curier trebuie sa vina repede.Asteapta, ca sigur va veni.