| Anonim128 a întrebat:

Buna TPU.Am niste intrebari.
1)A facut cineva facultatea de stomatologie?
2)Este grea?
3)Ca sa te faci stomatolog trebuie sa faci mai intai facultatea de medicina generala si apoi de stomatologie?
4)E greu sa fi dentist?
As vrea sa primesc raspunsuri de la cineva care are experienta in asa ceva.
Multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Eu am facut facultatea de medicina si acum predau la stomatologie.
2. da, este grea, dar este frumoasa si plina de satisfactii.
3. nu, e suficient sa faci facultatea de stomatologie (6 ani).
4. e o meserie interesanta si frumoasa. daca esti harnic si pasionat, nu ti se va parea greu.

3 răspunsuri:
| Anonim128 explică (pentru Brigaela):

Iti multumesc mult.Mai am o intrebare:daca vreau pot sa fac facultatea de medicina generala si apoi sa ma specializez in stomatologie?
As vrea sa ma fac dentist.Tu esti medic stomatolog sau doar predai?

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru Anonim128):

Nu poti face medicina generala si apoi sa te faci stomatolog. Singura posibilitate este sa faci stomatologie, 3 ani de emdicina generala si apoi sa dai rezidentiat pe Chirurgie oro-maxilo-faciala. Daca vrei sa te faci dentist de cabinet, e suficient si necesar sa faci facultatea de stomatologie.
Eu sunt medic anatomopatolog, absolvent de medicina generala, nu de stomatologie. Doar predau la stomatologie (anatomie patologica)

| Anonim128 explică (pentru Brigaela):

Multumesc ca mi-ai raspuns la intrebari.
O zi frumoasahappy