| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema...
am 16 ani si sunt la Colegiul National Anastasescu din ROSIORII DE VEDE, am intrat cu o medie de 8.21 la filologie si mi-ar placea sa studiez dreptul.Ce facultate imi recomandati? De ce medie am nevoie ca sa intru?(dau funda) HELP.thinking
PS:CREDE-TI CA AM VREO SANSA?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Ce facultate iti recomandam pentru ce, ca sa studiezi dreptul? evident ca facultatea de drept, exista si la stat, si la particular in foarte multe orase resedinte de judet din tara. examen de admitere se da la economie si la limba romana, ca sfat nu ar strica sa-ti revizuiesti cunostintele de gramatica daca esti convins/a ca se scrie "crede+ti". ai aici http://www.drept.unibuc.ro/......103-ro.htm subiectele care s-au dat la admitere anii trecuti la facultatea de drept din Bucuresti, sa ai idee de nivel si sa-ti poti face o auto-evaluare sa vezi daca ai sanse. succes!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La facultatea de drept! La stat, daca-ti merge capul, la particular daca ai bani.

| cookieshor a răspuns (pentru mixxjim):

Mda,la graba mai face omul si greseli... oricum multumesc pentru raspuns meriti fundita.kiss

| CrisDdf a răspuns:

Cum te cheama?thinking