| WinnieOnSteroids a întrebat:

Am terminat facultatea de management + masterul si as vrea sa ma stabilesc (permanent) in Suedia. Iubita mea este suedeza si am decis sa ne mutam acolo in Goteborg, orasul ei natal de altfel. As vrea sa stiu cat este salariul minim pe economie si cam ce salariu ia un manager acolo. Limba o stiu doar de la ea, care m-a invatat cateva expresii si cuvinte esentiale. Engleza o stiu la perfectie...

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu daca este vreun utilizator roman care sa locuiasca sau lucreze in Suedia. Din cate stiu Suedia nu are stabilit un salariu minim la nivel national.
De ce n-o intrebi pe iubita ta?

| WinnieOnSteroids explică (pentru Ioandelasal):

Pai pe ea am intrebat-o prima data. Si a zis. Dar parca vreau sa aud si pe altcineva care spune asta, deoarece e o suma foarte mare(nu o spun) si pare ireal, nu stiu ce sentiment e asta laughing de nesiguranta.

| WinnieOnSteroids explică (pentru WinnieOnSteroids):

Si ma refer acum la salariul unui manager acolo.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru WinnieOnSteroids):

Se poate sa fie asa, in Suedia sunt salarii destul de mari.