| NekoLoriichan3 a întrebat:

Am terminat liceul si am luat bacul cu o nota bunicica,iar intrebarea mea e urmatoarea:Si acum ce? Ce facultate sa urmez?
Mai bine,voi cum ati aflat ce sa faceti in continuare, cum v-ati gasit vocatia interioara?

9 răspunsuri:
| tibistf a răspuns:

Cauta ceva de viitor, ceva care sa iti placa.

| BlankWhite a răspuns:

Sincer eu dau admiteri in mai multe parti si incerc sa depun dosare la mai multe facultati, inca nu mi-am gasit vocatia interioara :/ nu esti singurul/singura.

| Dragnea_Cosmin_2001 a răspuns:

Du-te la o facultate la care materia principala este cea care ti-a placut cel mai mult pe timpul liceului.

| Bondarel99 a răspuns:

Limbi străine îți recomand, se plătește bine in domeniu și mai toată lumea se pricepe la asta.

| NekoLoriichan3 explică (pentru Dragnea_Cosmin_2001):

Imi place engleza mult, dar nu stiu, nu vreau sa ma fac profesor, iar meseria de traducator nu cred ca o sa se caute in viitor.

| NekoLoriichan3 explică (pentru Bondarel99):

Ce meserii, in afara de profesor sau translator/traducator se pot practica?

| Dragnea_Cosmin_2001 a răspuns (pentru NekoLoriichan3):

Exista si optiunea "Relatii internationale" la asa ceva

| Bondarel99 a răspuns (pentru NekoLoriichan3):

Ba da laughing
Dar pe engleză sunt mulți, dacă știi o limba nordica sau una asiatica poți sa te angajezi in foarte multe firme, salariul e undeva pe la 1000 de euro.

| NekoLoriichan3 explică (pentru Bondarel99):

In afara de profesor sau translator/traducator, ce meserii se practica?