| SBra a întrebat:

am un coleg care doreste sa se angajeze in UK,treaba e ca ar dori sa ajunga acolo fara cunoscuti,adica doreste sa razabata singur prin intermediul unei firme de recrutare si amplasare a fortei de munca,citind pe net despre ele am ajuns la concluzia ca in mare parte is tepari, stie careva o agentie cu care sa ajuns el sau cineva din cunoscuti la munca cv fapte reale, nu doar auzit la tv sau citit pe net? Va multumesc pentru raspuns.

3 răspunsuri:
| Jokerashul a răspuns:

Este foarte greu daca nu cunosti pe nimeni. Nimeni nu te ia asa mai ales avand in vedere reputatia care au cei din Est la momentul actual, in special in UK. E dificil sa te angajezi si asa locuind aici dar mai din tara. Poate daca ar ar avea o calificare apreciabila si sa fie un vorbitor de engleza recunoscut cu acte, chiar si asa ii dificil.

| SBra explică (pentru Jokerashul):

Pai are diploma de bucatar si engleza nivel B2

| Jokerashul a răspuns (pentru SBra):

Bucatar? Eu am auzit ca bucatarii repede isi gasesc, chiar aveam prieteni care mi-au spus ca multi plecau ca bucatar la Londra. Trebuie sa gaseasca atunci.