| LowWw a întrebat:

as avea si eu o intrebare, ce facultate trebuie sa fac pentru electrica/mecanica auto? Se merita o asemenea facultate?
Cat se castiga din aceasta meserie intr-un oras cu 10-12 mii de locuitori?
Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Miha1308 a răspuns:

Ai putea urma Facultatea de Inginerie si acolo ai posibilitatea sa iti alegi orice profil...Transporturi, Electromecanica, Masini unelte...in functie de ceea ce iti doresti si care dintre ele crezi ca ti se potriveste mai bine. Si eu sunt la Inginerie dar pe partea de proiectare si sunt foarte multumita de ceea ce mi-am ales. Iti doresc mult succes big hug

3 răspunsuri:
| DoctorLove a răspuns:

Pentru aceasta meserie poti face Facultatea de Transporturi din cadrul Politehnicii din Bucuresti.
Aceste meserii sunt foarte cautate dar nu neaparat bine platite.
Cel mai bine se plateste in electrica auto dar este mult mai grea si trebuie sa te pricepi foarte bine. Dar daca te pasioneaza automobilele si iti place sa lucrezi poti face facultatea si devii un inginer mecanic auto sau inginer electrician auto.
Si intr-un oras cu 10-12 mii de locuitori sunt sigur ca sunt foarte multe masini de reparat!
Noroc!

| LowWw explică (pentru DoctorLove):

Si pentru inginer auto ce facultate ar trebui sa fac?
Asa se numeste profilul?
Si da, ma pasioneaza masinile si chiar vreau sa invat in aceasta "categorie"

| DoctorLove a răspuns (pentru LowWw):

Pentru inginer auto ar trebui sa faci Politehnica la Transporturi.
Si acolo iti alegi o specializare.