| UrsuletUUU a întrebat:

As putea avea un viitor cu cariera de dans .....Sau muncesc degeaba? Va rog spuneti...

3 răspunsuri:
| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Cat timp faci ce iti place, nu muncesti degeaba, viitorul il creezi prin ceea ce faci in prezent, deci da, poti avea un viitor ca dansatoare, multa sanatate

| UrsuletUUU explică (pentru Ionut_Sur_1987):

Multumesc mult.

| Rocsid a răspuns:

Sincer? Muncesti degeaba..Am facut dans de performanta 10 ani.Am fost in toate competitile din Ro si strainatate si veneam doar cu locul 1 maxim 2.Intr-o zi la antrenament mi-am dizlocat rotula si a fost pa.Nu mai putea sa suport durerea atat de bine si la fiecare miscare brusca rotula era afara din articulatie.Nu mai zic ca recuperarea a durat o luna si am pierdut o gramada de competitii si refacerea a fost extrem de dureroasa.Acum ca am terminat cu dansul am dat la facultate si fac ce imi place.In sport e nasol pentru ca daca ai avut o fracura, dizlocare mai grava sau ceva probleme cu oasele sau muschii ii gata.Iti recomand sa o faci doar din pura placere.Nu merita sa iti pierzi copilaria prin sala de dans,cantonamente, deplasari, bani investiti in antrenori, costume, etc.
Dar continua ce faci doar pentru pura ta relaxare si placere.
Parchet usor!(asa ne uram noi inainte de a intra pe ringul de dans)