| ClauditssaCiopiiCiopii a întrebat:

Buna TPU kiss! As vrea sa fac o scoala de make up dupa ce termin scoala generala, se poate la 14 ani?

Răspuns Câştigător
| Laura164 a răspuns:

De ce vrei o diploma?
Ce vrei sa faci cu ea?
Eu mereu zic sa nu amesteci munca cu pasiunea.
Cum spuneam,nu o sa faci bani prea multi,cel putin nu in Romania.
Mie de exemplu,imi plac jocurile video,si sunt destul de bună,dar nu o sa ma fac critic de jocuri video,eu o sa ma duc la drept,si poate si la facultate o sa ma joc,dar oricum,pana atunci,poate o sa am alt hobby,poate o sa merg cu bicicleta, poate o sa scriu romane, nu stiu...
Deci de aia eu zic sa nu te grabesti, ca poate iei diploma si o iei degeaba.
PS:Nu vreau sa fiu rautacioasa, vreau sa fiu realista.

10 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Bună. Desigur că se poate.

| Melymonade a răspuns:

Da, se poate happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate să plătești cursul, nu cel gratuit.
Pa, pa.

| Eudaimonia a răspuns:

Poate ar trebui sa astepti pana la 16 ani dar daca ai cunostinte in materie de asta, incerca la 14 ani

| Alex95CJ a răspuns:

Se poate dupa ce termini generala sunt licee cu profil, iar din cite stiu eu cei care predau cursuri private nu prea tin cont de virsta(nu este o virsta minima obligatorie) bafta in continuare

| Andrree a răspuns:

Hei! happy
Şcoală nu cred că se poate face, probabil nişte cursuri de câteva luni, interesează-te la tine în oraş, spre exemplu la mine în oraş astfel de cursuri se pot face şi la saloanele de cosmetică. Dar nu ştiu dacă la o vârstă aşa de "fragedă". Încercarea moarte n-are. big grin

| Vio199 a răspuns:

Poti merge la un liceu de servicii.

| Laura164 a răspuns:

Eu zic ca ar fi frumos, dar nu cred ca te va lua nimeni in serios, poate cand o sa ai 18 ani,si in plus, iti trebuie si niste bani.
Din asta nu faci prea multi bani, majoritatea cred ca o fac din pasiune, dar, nu cred ca ar fi bine la 14 ani.
Ai putea sa o faci asa intre prieteni, gratis, pentru inceputhappy

| ClauditssaCiopiiCiopii explică (pentru Laura164):

Eu sunt in Italia momentan cu familia mea, sunt aici de mult timp si parintii mei au decis ca in toamna sa ne stabilim din nou in Romania happy Aici este liceu asa dela 14 ani dar nu stiam daca e si in Romania, stiu sa machiez destul de bine am machiat prietenele mele si pe mine dar as vrea ceva mai serios sa am o diploma in astabatting eyelashes

| ClauditssaCiopiiCiopii explică (pentru Laura164):

Da stiu, vreau sa lucrez in domeniu asta pentru ca im place nu ma prea fascineaza alt liceu pana acum as putea sa lucrez intr-un salon de infrumusetare cine stie! Multumesc oricum.