| Condratt a întrebat:

as vrea sa stiu daca urmez o scoala militara la sfarsitul perioadei de pregatire mi se va asigura un job?da funda

Răspuns Câştigător
| Goggler77 a răspuns:

Da poti sa te faci militar si apoi sergent si apoi general mayor

3 răspunsuri:
| Condratt explică (pentru Goggler77):

Se fac inscrieri pentru maistri militari(2 ani) si ofiteri(3 ani)!

| Goggler77 a răspuns (pentru Condratt):

Tias recomanda ofiter

| NOC a răspuns:

Daca mergi la MApN, vei fi incadrat fara probleme ca si subofiter/maistru militar. La scolile MI sunt probleme cu incadrarea absolventilor si nu recomand nimanui sa mearga acolo in conditiile actuale.

Cea mai buna varianta ar fi sa faci o scoala de ofiteri care sa-ti placa, ofiterii fiind incadrati fara probleme, indiferent de structura.