| Classy a întrebat:

As vrea sa stiu daca vrei sa devi avocat, nu ai voie sa deti niciun tatuaj? chiar daca nu este la vedere cand imbraci un costum/este mic?

Răspuns Câştigător
| Doηηa a răspuns:

Nu are nicio relevanță, mai ales că tu ai specificat că este mic.Și să nu asculți de gurile rele care încearcă să te inducă în eroare.
Muuult succes în avocatură și ție și mie deopotrivă. laughing

8 răspunsuri:
| einsteinchen a răspuns:

Ai voie. Insa asa cum ai spus trebuie sa nu fie vizibil, asta daca doresti sa ai o anumita prestanta in sala de judecata.

Succes!

| jj95 a răspuns:

Pentru avocati nu exista nici o interdictie sa aiba un tatuaj, dar sa nu fie la vedere.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa devii avocat trebuie sa stii foarte bine sa vorbesti si sa scrii in romana. Iti sugerez de pe acum sa alegi o alta meserie.

| Maskeried a răspuns:

In orice meserie care necesita: decenta, clasa si o anumita conduita, nu ai voie sa ai un tatuja LA VEDERE. De exemplu: bancherii, avocatii, procurori, contabili, secretari si chiar unele femei de servici (la firme sus puse).

Nu iti interzice nimeni sa te tatuezi pe mana, atata timp cat il ascunzi.

| Veritas a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine spus! Cel mai bun răspuns posibil happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Veritas):

Lasa ca se trezesc ei la realitate cand de-abia vor reusi sa gaseasca un loc la covrigarie happy

| Doηηa a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce ești atât de sigur/ă?
Ți se pare imposibil să scrii și să vorbești corect limba română?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o profesie liberală, nu te încurcă cu nimic un tatuaj!
Pa, pa.