| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPUhappy As vrea sa va inteb despre ce universitati de cinematografie in SUA imi puteti spune.Dar sa fie si bune nu doar asa, si as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati putea da website-ul lor ^^ Va multumesc din inima :*

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| NomGol a răspuns:

Hehe daphappy

| NomGol a răspuns:

Depinde ce film faci:p

| ciufuliiciii a răspuns:

Nu prea stiu siteuri de genul, dar in orice caz succes :*

| NomGol a răspuns (pentru ciufuliiciii):

Multumeschappy

| TheAce a răspuns:

Am citit intrebarea si am vrut sa-ti raspund din perspectiva unui scenarist indemnandu-te catre facultati de profil din State dar si Europa (Scoala de Film de la Praga e absolut fabuloasa, comparativa cu tot ce au Statele Unite sa ofere in materie de cinematografie) dar apoi am vazut ca tu de fapt vrei sa devii actrita. In acest caz, nu prea inteleg de ce intrebi de o scoala de cinematografie si nu una de arta dramatica!? Facultatiile de profil cinemato nu ofera ore de acting. E drept ca se lucreaza cu anumiti actori care sunt adusi pe platourile improvizate sau standard si sunt pusi in diverse situatii dar asta doar pentru ca studentii sa aiba ocazia de a lucra cu camera de filmat, cu luminile si asa mai departe. Cred ca ar trebui sa te axezi pe o scoala de actorie film sau arta dramatica/teatrala daca iti doresti sa devii actrita. Cred de asemenea ca trebuie sa te informezi putin mai bine pe viitor mai ales in conditiile in care tu ai cerut informatii legate de o facultate ce nu are treaba cu ce vrei tu sa faci si care pe deasupra te va si costa foarte mult (taxele la o facultate respectabila pornesc de la 30.000$ pe an+ cheltuieli).

| NomGol a răspuns (pentru TheAce):

Da imi pare rau de greseala, ai dreptate ar fi trebuit sa scriu de o scoala de arta dramatica, si am spus ca sa fie din SUA deoarece acolo o sa ma mut in viitorhappy

| TheAce a răspuns (pentru NomGol):

Atunci spune-mi unde te muti ca sa fie mai usor sa-ti dau o idee. Asa all in all as recomanda UCLA.