| AestheticPerf a întrebat:

Buna TPU! Ca sa lucrezi la Primarie, la asistenta sociala, ce facultate trebuie sa termini?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Medicină

| Catrice a răspuns:

Asistență socială lel.
Sau ij unele cazuri, sa ai master la facultatea de Spagi și alte suplimentehee hee

| Frank51 a răspuns:

Inginerie cadastrală

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să fii absolventă a unei instituții de învățământ superior, cu diplomă de licență/master în asistență socială, în domeniul psihologie, sociologie. De obicei, la posturile scoase la concurs, se cere vechime de minimum 2 ani în domeniul serviciilor sociale. Și, in final, postul e ocupat de cine vrea șeful.hee hee

| KR0NSTADT a răspuns:

Nici măcar una. Merge cu pile, garantat 100%.

| Sonia822 a răspuns:

Fac de asistenta sociala. Dar nu e suficienr. Trebuie sa vrea si cei de acolo sa intri. De obicei trebuie sa astepti sa moara unul laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Băiat deștept.

| siriusblack98 a răspuns:

Chiar m-ai făcut să râd foarte bine la faza cu facultatea pentru ocuparea unui post oricare ar fi el într-o primărie rolling on the floor Nu știu dacă ai remarcat dar de regulă (mai sunt și excepții dar cam rare pe la noi) atunci când se schimbă primarul se cam schimbă și fețele prin primării. Apar altele noi. În primării ca și prin restul de 99, 9% din instituțiile de stat se intră pe pile. Sau pe șpagă. Am o cunoștință care s-a angajat la Metrorex cu ajutorul unui împrumut în bancă. Și nu îți imagina că pe cine știe ce post. Un amărât de post la mentenanță și curățenie dar pe vreo 3000 de lei net.

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Să ai neamuri sau cunoștințe în primărie, ce facultate?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Catrice):

"facultatea de Spagi" asta voiam sa scriu si eu, ca altceva nu iti trebuie big grin

| Catrice a răspuns (pentru Zuzu1991):

Nu copia altfel picihee hee la facultatea asta examenele sunt grele, nu multi trec.