| pisica90 a întrebat:

Buna TPU, ce joburi sunt in criminalistica? Si cam ce faci in fiecare? Dau funda!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ca detectiv criminalist:
Faci constatari si adun probe la locul faptei, feduci logic firul crimelor, cauti faptasii, demonstrezi ca ei sunt vinovatii, le trimiti in judecata.

6 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Bati "infractorii" sa isi recunoasca, crima pe care nu au comis-o
ca tu sa iti faci norma si sa iti iei salariu

nu o sa uit in viata mea protestatari in genunchi si cu mainile sus care erau batuti cu salbaticie angry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti pisică miauni zgîrii, torci laughing

| pisica90 explică (pentru Brizbriz):

Nu ii baga pe toti in aceeasi oala, sunt intr-adevar, dar nu toti, unii chiar isi fac treaba si merita norma pe care o ia

| Brizbriz a răspuns (pentru pisica90):

"acum 12 ore | pisica90 explică (pentru Brizbriz):
Nu ii baga pe toti in aceeasi oala, sunt intr-adevar, dar nu toti, unii chiar isi fac treaba si merita norma pe care o ia"

NOPE, nu este NICI UNUL care in mod explicit sa nu stie ABSOLUT NIMIC de abuzurile facute de altii, asa ca, chiar daca isi fac treaba, NUMAI NEVINOVATI NU SUNT, pentru ca e de datoria lor sa isi faca treaba PANA LA CAPAT si sa nu stea cu mainile in san cand se comit ilegalitati in jurul lor, despre care ei stiu

era un citat, in engleza:
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing"
(singurul lucru necesar pentru ca diavolul sa fie victorios este ca oamenii buni sa nu faca nimic)

iar chestia asta se intampla si la case mai mari, in state se numeste "blue wall" (zidul albastru... politia acolo se imbraca in albastru) si sunt o tona de politisti care au fost dati afara ca au facut ceva impotriva colegilor care abuzau serios de uniforma

iar mie mi s-a intamplat PERSONAL, am fost in litigiu cu cineva, si acel cineva mi-a zmuls singurul act in original (era o singura pagina) din mana si l-a... mancat (NU GLUMESC) iar asta in fata la doi muilitieni care au plecat in secunda aia, ca aia venisera sa sustina persoana aia, care avea pile serioase la sectia aia de muilitie angry... deci, STIU CE SPUN

| pisica90 explică (pentru Brizbriz):

Inteleg acum..imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat..stay safe!

| Brizbriz a răspuns (pentru pisica90):

Multumesc