| roberttare12 a întrebat:

Buna TPU ce meserie pot avea din profilul Industrie alimentara
dau funda P.s sper ca am pus intrebarea la categoria corecta

Răspuns Câştigător
| Adutzu2 a răspuns:

Tehnician, Inginer, Inspector. Si alte de rank inferior: bucatar, brutar, cofetar, patiser, lucrator in majoritatea unitatilor in care se produce/fabrica produse alimentare de toate categoriile.

5 răspunsuri:
| xBlueAngel a răspuns:

Poţi deveni: bucătar, ospătar, inspector alimentar, inspector opc etc.

| AlinG5 a răspuns:

Buna, poti avea urmatoarele meserii : Vanzator, agent comercial, inspector opc si cel care lucreaza in supermarketuri aseaza pe rafturi, pune preturi etc. Multa bafta ( funda )?

| HardCore7750 a răspuns:

Bucatar sau ospatar, orice face parte din industrie alimentara, logic.
Toate cele bune

| TheAce a răspuns:

In principiu vei fi Inspector calitativ alimentar. poti lucra insa si in domenii conexe.

| Adutzu2 a răspuns (pentru AlinG5):

Ce treaba are vanzatorul, agentul comercial, si lucratorul in supermarketuri cu industria alimentara?